Aktualizacja regulaminu zwiedzania

W związku ze zniesieniem obowiązku zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, zmianie ulega punkt 1 regulaminu zwiedzania Skansenu. Cała ekspozycja znajduje się na zewnątrz, więc od jutra, tj. 30 maja zwiedzający nie są zobowiązani do zakrywania ust i nosa jeżeli zachowują między sobą bezpieczną odległość 2 m. Zmianie ulega również pkt. 8 odnoszący się do limitu osób mogących jednocześnie przebywać na terenie Skansenu. Limit ten zostaje zniesiony. Pozostałe punkty obecnie pozostają bez zmian. Jednocześnie przypominamy o możliwości zakupu biletów online 😊

 

ZASADY ZWIEDZANIA SKANSENU MINIATUR SZLAKU PIASTOWSKIEGO W POBIEDZISKACH W OKRESIE ZAGROŻENIA COVID 19

 

  1. Zwiedzających obowiązuje dezynfekcja rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściach oraz w toalecie.
  2. Przy kasie może przebywać tylko 1 osoba, pozostałe muszą oczekiwać w odstępach 2 m.
  3. W miarę możliwości prosimy o płatności kartą.
  4. Czasowo zawiesza się zajęcia edukacyjne i oprowadzanie z przewodnikiem.
  5. Zwiedzający powinni zachować pomiędzy sobą minimum 2 m odstępu (nie dotyczy rodzin).
  6. Zwiedzający mogą korzystać z bezpłatnej toalety znajdującej się na terenie Skansenu poza budynkiem administracyjnym, do której jest osobne wejście.
  7. Obowiązuje kategoryczny zakaz dotykania miniatur (poza osobami niewidomymi – co należy zgłosić obsłudze przy zakupie biletu wstępu) oraz innych elementów tj. tych, które zostają całkowicie wyłączone ze zwiedzania – gra edukacyjna, piaskownica, wieża widokowa i drewniany domek dla dzieci.
  8. Skansen jest czynny codziennie w godzinach 10 -18.
  • Obraz może zawierać: tekst